הרשימות של אמא

החופש הגדול מתקרב בצעדי ענק מה שאומר קייטנות, טיולים ובריכה, אבל גם הרבה שעות של "אמא, משעמם לי" מתובלות ב- "אני רעב/רוצה גלידה" וכיוצא בזה, שיוצרות אם נרצה או לא, ארוחות פחות מסודרות ומזינות.

את הנטייה הזו של לאכול פחות אוכל בריא בחופשת הקיץ, אפשר להקל, ולהניע את הילדים לאכול פירות וירקות בצורה שהם פשוט לא יוכלו לסרב לה. כי מי יוכל להישאר אדיש לנוכח מרבה רגליים חמוד העשוי מענבים, או כנגד סירה מתוקה העשויה מפלפל אדום ממולא בגבינה טעימה?

פנו לעצמכם שעה קלה, וצרו לילדים את הארוחה הבאה בהתאם לרעיונות המוגשים לפניכם. את הפירות והירקות הללו אף אחד לא ישאיר בצד. הבטחה!

DSC_0373

מרבה רגליים מענבים

מה צריך? ענבים ירוקים, אדומים, שיפודי עץ קטנים, מקלות סלרי, סוכריות פרח קטנות, עט אכיל.

איך עושים? משפדים את הענבים הירוקים על השיפודים. נועצים ענב אדום בקצה השיפוד. עם העט האכיל מסמנים נקודה במרכז סוכריית הפרח, מלחחים במעט מים את צידה האחד ומדביקים אותה לענב האדום.

איך מגישים? מניחים את מרבה הרגליים על מקל סלרי.

DSC_0380

זחל עגבניות שרי ומוצרלה

מה צריך? עגבניות שרי, כדורי מוצרלה בייבי, שיפודי עץ קטנים, סוכריות פרח קטנות.

איך עושים? משפדים עגבניית שרי אחת ולאחריה כדור מוצרלה. ממשיכים עד לסוף השיפוד כשהאחרונה תהיה עגבנייה. עם העט האכיל מסמנים נקודה במרכז סוכריית הפרח, מלחחים במעט מים את צידה האחד ומדביקים אותה על העגבנייה האחרונה.

איך מגישים? עם עלי בזיליקום שתורמים לאווירה.

DSC_0391

סירות פלפלים וגבינה

מה צריך? פלפלונים קטנים, גבינה לבנה מכל סוג שאוהבים, מלפפונים, עגבניות שרי, קיסמים ארוכים.

איך עושים? חוצים את הפלפלונים ומסירים את הגרעינים. ממלאים בגבינה. חוצים מלפפון ופורסים דק מאד. משלבים אותו בתוך הקיסם ונועצים בגבינה. מקשטים בעגבניית שרי על תקן קפטן.

איך מגישים? עם המון סירות נוספות שאפשר לשחק ואז לאכול.

DSC_0397

גביעי גלידה ממולאים בפירות

מה צריך? גביעי גלידה, 100 גרם שוקולד מריר מומס עם כף שמן, סוכריות צבעוניות, המון פירות חתוכים, ענבים ודובדבנים.

איך עושים? טובלים את פתחי הגביעים בשוקולד המומס ולאחר מכן בסוכריות הצבעוניות. מניחים במקרר למספר דקות להתגבשות. ממלאים את הגביעים בפירות ומניחים אותם זה על זה בערמה נאה ומפתה.

איך מגישים? פתרון מושלם לכיבוד לימי הולדת ומסיבות. גם יפה לעין וגם בריא.

DSC_0406

אם גם לכם יש הצעות הגשה יפות ומגרות לפירות וירקות נשמח לשמוע.